A- A A+
Zespół Placówek Specjalnych
Zespół Placówek Specjalnych - baner
SP12, BS7
Rycerska 13, SP 12, BS 7
MP5, SP12, SPdP
Tatrzańska 9, MP5, SP 12, SPdP
ORW
ORW
INTERNAT
Piechoty 1, Internat
Wspomaganie
Wspomaganie wczesnoszkolne
STOŁÓWKA - jadłospis
STOŁÓWKA
65-cio lecie Zespołu Placówek Specjalnych
E-dziennik
E-dziennik
O szkole w mediach
Media
Legnica - z nią zawsze po drodze
BIP
BIP
Aktualności

"Szycie z elementami dziewiarstwa i tkactwa" SPdP - 13 IV 2018r

13-stego w piątek uczniowie klas SPdP przekazali nauczycielom z WF szarfy, które to wykonali pod okiem Pani Grażyny Jastrzębskiej. 40 szarf w czterech kolorach (po 10) ułatwią podział uczniów podczas gier zespołowych. To była "ciężka" praca ale się udało. Gratuluję moim uczniom !!!!

Czytaj więcej: Szycie z elementami dziewiarstwa i tkactwa

WIĘCEJ NA STRONIE TATRZAŃSKIEJ

Zlot Krajoznawczy „Legnickie Pole” w 777 rocznicę bitwy pod Legnicą - 7 IV 2018r

W dniu 7 kwietnia 2018 r. członkowie Szkolnego Koła Turystycznego pod opieką P. R. Witwickiej, O. Krzemińskiej wyruszyli na Zlot Krajoznawczy „Legnickie Pole” w 777 rocznicę bitwy pod Legnicą. Turyści pokonali trasę 8 km: Legnica – Bartoszów - Gniewomierz – Legnickie Pole, poznali walory krajoznawczo-przyrodnicze okolic Legnicy. Z przewodnikiem zwiedzali Muzeum Regionalne w Jaworze. Na zakończenie zlotu odbyły się zabawy sportowo-rekreacyjne, konkurs plastyczny na wiosennego kwiatka. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy znaczek a drużyna dyplom. Zlot zaliczamy do udanych,  pogoda też nam dopisała:)

Czytaj więcej: Zlot Krajoznawczy „Legnickie Pole”

WIĘCEJ NA STRONIE TZTRZAŃSKIEJ

ZAJĘCIA PLASTYCZNE  „MALOWANIE NA FOLII” – 14 III 2018r.

Tego dnia w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z dużą dawką kolorów i muzyki. Na przekór pogodzie i z wyczekiwaniem wiosennej aury staraliśmy się przywołać kolory nadchodzącej pory roku. Poprzez rytmiczny ruch i śpiew ilustrowaliśmy marcowe niezdecydowanie. Na zakończenie zajęć szukaliśmy blasku wiosennego słońca malując na folii i oglądając w blasku latarki swoje wytwory.

Czytaj więcej: MALOWANIE NA FOLII

WIĘCEJ NA STRONIE TATRZAŃSKIEJ

WARSZTATY PLASTYCZNE INSPIROWANE METODĄ EDUKACJI PRZEZ RUCH DOROTY DZIAMSKIEJ – 19 III 2018r.

Dnia 19 marca w naszym przedszkolu odbyły się  warsztaty plastyczne  w ramach realizacji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” pod hasłem ,,Na wiosennej łące”. Dzieci miały okazję pracować do muzyki na dużych formatach szarego papieru z wykorzystaniem pastelowych kredek. W ten sposób kształciły  umiejętność wzajemnej współpracy tworząc obrazy przedstawiające życie na łące.

Czytaj więcej: WARSZTATY PLASTYCZNE

WIĘCEJ NA STRONIE TATRZAŃSKIEJ

WARSZTATY MUZYCZNO - PLASTYCZNE – 08 III 2018r.

Warsztaty w naszym przedszkolu rozpoczęły się zabawą ruchowo – naśladowczą, podczas której dzieci odtwarzały na instrumentach muzycznych fragmenty nagranych dźwięków danego instrumentu: tamburyna, marakasów, trójkąta i bębenka. Dzieci wykazały się również ogromnym zaangażowaniem podczas naśladowania gry na instrumencie, który prezentowała nauczycielka: pianie, kontrabasie, gitarze, saksofonie i perkusji.
Po wspólnej zabawie nadszedł czas na wykonanie własnego instrumentu muzycznego – grzechotki. Przedszkolaki przy pomocy pań oklejały tekturową tubę kolorową kartką papieru, a następnie wypełniały ją orzechami włoskimi, zabezpieczały kolorową taśmą jej przykrywkę oraz oklejały „instrument” wzorami wyciętymi z pianki. Na zakończenie spotkania dzieci wspólnie wykonały akompaniament do piosenki pt. „Ładnie gram”  z użyciem wykonanych „grzechotek”.

Zachęcamy rodziców do podziwiania wykonanych instrumentów swoich pociech na wystawie  w korytarzu przedszkola!

Czytaj więcej: WARSZTATY MUZYCZNO - PLASTYCZNE

WIĘCEJ NA STRONIE TATRZAŃSKIEJ

Certyfikaty
30-lis-2014-umysl.jpgszkola-bez-przemocy-g12-2012.jpgszkolazklasa-sp2-2003.jpguwierzwsiebie.jpgszkolazklasa-sp1-2003.jpgunicef-kolory-swiata-2015.jpgszkolaprzyjaznasrodowisku2007.jpgcertyfikat-spolecznie-zaangazowana.jpgcertyfikat-sniadanie-2013-2014.jpgbezpiecznaszkola-2007.jpgszkolabezprzemocy2007.jpgbezpieczna-szkola-2013.jpgcertyfikat-bezpieczna-szkola.jpgszkolabezprzemocy2011.jpg3rd-World-Multiplication-2013.jpgszkolazklasa-g1-2003.jpgszkolazklasa-g2-2003.jpg
Projekty

CEO SZKOŁA UCZĄCA SIĘ CEO AKTYWNA EDUKACJA MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO BLUE BALLON KLUB SZKÓŁ UNICEF LEGNICA PGNIG

COMENIUS SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA OWOCE W SZKOLE - AGENCJA RYNKU ROLNEGO Inne projekty
Zespół Placówek Specjalnych
ul. Rycerska 13; 59-220 Legnica
tel/fax: 76 7233114; sekretariat@zps.legnica.eu
NIP: 691-234-86-29; REGON: 020335802
Wykonanie i administracja
Bogumił Leśnikowski
bogumillesnikowski@gmail.com