A- A A+
Zespół Placówek Specjalnych
Zespół Placówek Specjalnych - baner
SP12, BS7
Rycerska 13, SP 12, BS 7
MP5, SP12, SPdP
Tatrzańska 9, MP5, SP 12, SPdP
ORW
ORW
INTERNAT
Piechoty 1, Internat
Wspomaganie
Wspomaganie wczesnoszkolne
STOŁÓWKA - jadłospis
STOŁÓWKA
65-cio lecie Zespołu Placówek Specjalnych
E-dziennik
E-dziennik
O szkole w mediach
Media
Legnica - z nią zawsze po drodze
BIP
BIP
Aktualności

POCZTA

W dniu 12.03.2018 r. do naszej placówki przybył pracownik poczty polskiej, który zajmuje się na co dzień projektowaniem znaczków. Pani zaprezentowała naszym wychowankom, różne rodzaje znaczków, zwracając uwagę na ich zawartość i kształt. Wychowankowie mogli poznać znaczki nieco starsze i te współczesne. Na koniec pogadanki wychowankowie dostali kolorowanki, które związane są tematycznie z praca poczty.

Czytaj więcej: POCZTA

WIĘCEJ NA STRONIEORW

WARSZTATY PLASTYCZNE

W dniu 07.03.2018 r. odbyły się w naszym ośrodku warsztaty plastyczne w ramach realizacji programu „Jestem twórczy” pt. „Święta tuż, tuż”. Wychowankowie przy pomocy nauczycieli wykonywali papierowe zające i pisanki, które zdobią naszą stołówkę. Następnie malowali dziesięcioma palcami, ilustracje przedstawiające motywy świąteczne. Część tych prac plastycznych zostanie wyeksponowana na wystawie w LBP Fili nr 9.pt. „Wytwory świąteczne”.

Czytaj więcej: WARSZTATY PLASTYCZNE

WIĘCEJ NA STRONIE ORW

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - 7 II 2018r

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU (DBI) 2018  obchodzimy w LUTYM pod hasłem: „DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU: TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU W SIECI”. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Z tej okazji 7 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie - warsztaty, przygotowane i poprowadzone przez nauczyciela Panią Grażynę Jastrzębską dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. W ramach spotkania dzieci obejrzały bajkę pt. „Mój przyjaciel NECIO ‘, bawiły się kłębkiem wełny – tworząc „internetową sieć”, poznawały klawiaturę – wyszukiwały i kolorowały odpowiednie literki, tworzące wyrazy: KOT, LIS, RYBA i NECIO, słuchały piosenki pt.„ Fajnie w Internecie” oraz otrzymały „NECIO” – memo oraz kolorowankę - postać NECIA. Na koniec spotkania współnie podsumowaliśmy wiedzę, opowiedając co dzieci zapamiętały z zajęć dotyczących Internetu.

Czytaj więcej: DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

WIĘCEJ NA STRONIE TATRZAŃSKIEJ

STOP UZALEŻNIENIOM

7.03.2018r. Robert Stanisławski, uczeń klasy 7 SP Nr12  uczestniczył pod opieką nauczycielki plastyki w finale Miejskiego Konkursu Profilaktycznego pod hasłem: „Uzależnienie-Uzależnia” z cyklu: "STOP UZALEŻNIENIOM". Konkurs był organizowany przez Straż Miejską w Legnicy i miał podnieść świadomość młodzieży w zakresie skutków prawnych oraz zdrowotnych wynikających z uzależnienie nie tylko od alkoholu i narkotyków, ale i od innych czynników uzależniających.  Robert znalazł się wśród laureatów,  zajął III miejsce i otrzymał dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Czytaj więcej: STOP UZALEŻNIENIOM

WIĘCEJ NA STRONIE RYCERSKIEJ

XXIX WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI – 10 I 2018r

Dnia 10.01.2018 r. odbył się szkolny etap XXIX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Górnik świdrem węgiel kopie”. Organizatorem konkursu była pani Beata Ładowska – Borek. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 23 uczniów, którzy po krótkiej rozgrzewce dykcyjnej prowadzonej przez swoich kolegów z Koła Przyjaciół Książki, recytowali wiersze  polskich poetów zgodne z tematem przewodnim. Następnie najmłodsi uczestnicy konkursu przygotowani przez p. A. Kret i p. B. Żołnierczyk, przedstawili taniec do śląskiej piosenki ludowej „Karliku, Karliku”. W drugiej części uczniowie wzięli udział w zabawach oraz rozwiązywali zagadki słowno – obrazowo –ruchowe, przygotowane przez członków koła pod kierunkiem organizatora konkursu. W Szkolnym Konkursie Recytatorskim zwyciężyli: Alan Stolarski –P3, Kacper Galas z kl.7 SP, Mirosław Baruś – kl. I SPdP. Drugie miejsce zajęli: Tomasz Płatosz – P1, Przemysław Cecelski – kl.3 SP, Aleksandra Skrzydlewska – kl. IIa SPdP , a trzecie Anna Fabiszewska, Julia Kuprasz, Marcel Muzyka, Maksymilian Kutyła z kl.3 SP,  Kamil Stosik –   kl.4 SP,  Żaneta Arendalska – kl. IIa  SPdP, Katarzyna Pijanowska – kl. III SPdP. Jury przyznało wyróżnienia: Alicji Kugandzie z kl.5 SP, Zofii Polakowskiej z kl. 6b SP, Wiktorii Kasperkiewicz z kl. IIa SPdP, Jakubowi Piszczałce z kl. III SPdP, Ireneuszowi Rokoszowi z kl. III SPdP, Paulinie Stosik z kl. I SPdP. Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy. Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w trzech kategoriach na etapie regionalnym w Głogowie.

Czytaj więcej: WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI

WIĘCEJ NA STRONIE TATRZAŃSKIEJ

Certyfikaty
30-lis-2014-umysl.jpgcertyfikat-bezpieczna-szkola.jpgszkolabezprzemocy2007.jpgszkola-bez-przemocy-g12-2012.jpgszkolazklasa-sp1-2003.jpguwierzwsiebie.jpgszkolazklasa-g1-2003.jpg3rd-World-Multiplication-2013.jpgszkolazklasa-sp2-2003.jpgcertyfikat-sniadanie-2013-2014.jpgunicef-kolory-swiata-2015.jpgbezpieczna-szkola-2013.jpgszkolazklasa-g2-2003.jpgbezpiecznaszkola-2007.jpgszkolabezprzemocy2011.jpgcertyfikat-spolecznie-zaangazowana.jpgszkolaprzyjaznasrodowisku2007.jpg
Projekty

CEO SZKOŁA UCZĄCA SIĘ CEO AKTYWNA EDUKACJA MODERNIZACJA KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO BLUE BALLON KLUB SZKÓŁ UNICEF LEGNICA PGNIG

COMENIUS SZKOLNY KLUB EUROPEJSKI MOGIŁĘ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA OWOCE W SZKOLE - AGENCJA RYNKU ROLNEGO Inne projekty
Zespół Placówek Specjalnych
ul. Rycerska 13; 59-220 Legnica
tel/fax: 76 7233114; sekretariat@zps.legnica.eu
NIP: 691-234-86-29; REGON: 020335802
Wykonanie i administracja
Bogumił Leśnikowski
bogumillesnikowski@gmail.com