Ananaski
STOŁÓWKA
65-cio lecie Zespołu Placówek Specjalnych
O szkole w mediach
Legnica - z nią zawsze po drodze
Aktualności

VI SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA POD HASŁEM „MUZYCZNY KRAM Z WIERSZAMI”- 29 XI 2017r

Dnia 29.11.2017 r. odbył się VI Szkolny Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem „Muzyczny kram z wierszami” zorganizowany przez p. Beatę Ładowską – Borek. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 13 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 12, SPdP, którzy po krótkiej rozgrzewce dykcyjnej  prowadzonej przez Paulinę Stosik z Koła Przyjaciół Książki ,zaprezentowali wiersz Doroty Gellner „Koncert na chmurę” oraz wybrane utwory o muzyce.  Konkurs miał na celu: zwiększenie motywacji do czytania, wyrabianie i rozwijanie nawyków czytelniczych oraz opanowanie i doskonalenie techniki czytania. Podczas spotkania młodzież ustalała do którego z uczestników konkursu należy nagrany głos, rozwiązywała muzyczne zagadki słowno – obrazowe przygotowane przez uczniów należących do Koła Przyjaciół Książki , a także wzięła udział w zabawie „Zbuntowany śpiewak”. W drugiej części konkursu wysłuchano recytacji wiersza „Muzyczny kram” w wykonaniu najmłodszych członków koła. W VI Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania zwyciężył: Mirosław Baruś z kl. I SPdP. Drugie miejsce zajęli: Klaudia Szymczak z kl. III SPdP, Szymon Małecki z kl. IIa SPdP , trzecie: Katarzyna Sawczuk z kl. I SPdP, Agata Drzazga z kl. I+IIb SPdP, Michalina Ptaszyńska z kl. IIa SPdP, Piotr Fylak z kl. I SPdP, a czwarte Wiktoria Kasperkiewicz z kl. IIa SPdP, Andrzej Dwojak z kl. VIb SP, Ireneusz Rokosz z kl. III SPdP. Jury przyznało wyróżnienie dla Adriana Gnota z kl. III SPdP. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.

MUZYCZNY KRAM Z WIERSZAMI

WIĘCEJ NA STRONIE TATRZAŃSKIEJ

Certyfikaty
Projekty